Pico de Gallo – de snelste, lekkerste salsa!

Gisterenavond hadden we een bedankingsavond met de medewerkers van het jaar. Naar trouwe gewoonte was het een Mexicaanse avond – wat wil je anders met al dat lekkers eind augustus?

In 5 minuten tijd hadden we een van mijn lievelings salsa’s in elkaar gebokst.

‘Pico de Gallo’ is een van de snelste, lekkerste verse salsa’s die ik ken. Je kan alles van het veld halen behalve de (verplichte) limoen en zout. Het is ook niet te pikant dus zal voor velen prima zijn.

Momenteel hebben we veel Magic Mountain buitentomaten – ze zijn hier perfect voor. En dan uiteraard in combinatie met onze overheerlijke Morada ajuinen. De zoete, knapperige smaak past perfect in alle verse salsa’s en zeker in deze.

Ingredienten

  • Tomaten – 2 grote of meerdere kleinere – fijn gehakt
  • Zoete ajuin – ½ – 1, naar smaak, afhankelijk van de groote – fijn gehakt
  • Jalapeño ajuin – 1 zal voor de meesten genoeg zijn – (minder pittig zonder zaadjes)
  • Koriander – fijn gehakt, naar smaak
  • Limoen – ½ – 1, naar smaak, afhankelijk van de hoeveelheid salsa
  • Zout – naar smaak

Combineer alles, proef, pas desnoods aan. Vooral het balans tussen de limoen en zout zal belangrijk zijn.

¡Provecho!